Oświadczenie o dostępności

To jest oficjalne oświadczenie o dostępności (accessibility statement) serwisu WSPL ZOZ Witkowo. Opisuje ono działania, które zostały podjęte w celu ułatwienia dostępu do publikowanych treści osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poszukujemy rozwiązań mających zapewnić większą dostępność i użyteczność naszego serwisu. Jeżeli masz jakieś uwagi lub sugestie dotyczące działania serwisu WSPL ZOZ Witkowo skontaktuj się z nami.

Zgodność ze standardami
Serwis utworzony został z zgodnie ze standardami:

WCAG 2.0 (WAI: A)
WCAG 2.0 (WAI: AA)
Serwis zawiera również zalecenia wymagane w specyfikacji WCAG 2.0 na poziomie trzecim WAI-AAA:

Brak treści audio w tle
Brak komunikatów i aktualizacji rozpraszających użytkownika
Unikanie elementów, które migają z większą częstotliwością niż trzy razy na sekundę
Nawigacja breadcrumbs (okruszki chleba)
(„Wytyczne dla dostępności treści internetowych 2.0″ pod adresem http://www.w3.org/TR/2008/REC-WCAG20-20081211/ (wersja anglojęzyczna)

Klawisze dostępu (accesskeys)
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Przystosowanie dla urządzeń mobilnych
Serwis został wykonany w technologii RWD (Responsive Web Design), która umożliwia korzystanie z serwisu na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety, netbooki i smartfony.

Wygląd
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące: zmiana wielkości czcionki, możliwość wydruku strony. Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

Skip to content